лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»
Прохвачова Олена Станіславівна
Наші пацієнти часто турбуються, коли зір стає втрачати чіткість при використанні комп'ютера. Відчуваються біль в очах і голові та ми починаємо думати про окуляри, що блокують світло синього спектра. На сьогодні багато людей носять спеціальні окуляри для блокування або фільтрації синього світла, що виходить від екранів цифрових пристроїв. Таке світло несе в собі більше енергії.
Але чи працюють насправді подібні окуляри?
Американська академія офтальмології (AAO) стверджує, що необхідності в них немає, і офіційно не рекомендує користувачам комп'ютерів надягати будь-які спеціальні окуляри. Ця організація заявляє, що синє світло від цифрових пристроїв не викликає захворювань очей і навіть не є причиною втоми. Проблеми, на які скаржаться люди, викликані надмірним використанням цифрових пристроїв.
«Симптоми напруги очей пов'язані з тим, як ми використовуємо цифрові пристрої, а не з вихідним від них світлом синього спектра», – заявляє AAO.
У Великобританії Асоціація оптометристів підтверджує: «Заява про те, що використання окулярів з лінзами, які блокують синє світло, покращує якість зору або сну, знижує втому очей або продовжує здоров'я жовтої плями, не підкріплена якісними свідоцтвами».
Однак деякі фахівці в області зору вважають, що подібні окуляри корисні.
Грег Роджерс (Greg Rogers), старший оптик фірми Eyeworks в місті Декейтер (штат Джорджія), говорить, що його клієнти отримували явну користь від окулярів, які блокують синій спектр. Штат оптики ставив покупцям питання про те, як багато часу вони щодня проводять перед екраном. Якщо цей час складав 6 годин або більше, рекомендувався той чи інший спосіб ослаблення впливу синього світла. Це могли бути окуляри або спеціальні екрани для монітора.
В свою чергу, оптична рада Vision Council стверджує, що застосування «спеціальних окулярів» є «однією з тактик», здатних знизити напругу очей. Самуель Пірс (Samuel Pierce), доктор оптометрії та колишній президент Американської оптичної асоціації, говорить, що він рекомендує використовувати окуляри блокування синього світла для зниження втоми очей.
Синє світло всюди
Ми отримували значну кількість синього світла ще до того, як почалася цифрова ера. Таке випромінювання надходить від Сонця. Але сучасні пристрої, як телевізори, смартфони, ноутбуки та планшети, наповнюють сучасне життя більш яскравим синім світлом з короткою довжиною хвилі.
Наші спеціалісти рекомендують вам бути обачливими та регулярно відвідувати офтальмолога. При правильному ставленні до очей, відпочинку та здоров’я організму – додаткові окуляри стануть лише приємним аксесуаром, а гарний зір буде незалежним від їх використання!
МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!
Задайте питання лікарю-офтальмологу
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: +38(044) 364 10 01