Досвід використання мяких контактних лінз у дітей з короткозорістю

Лікар Noha Ekdawi, доктор медичних наук, FAAP, ділиться своїм досвідом використання м’яких контактних лінз для боротьби з прогресуванням короткозорості та підкреслює важливість проактивного лікування для ефективного контролю короткозорості.

Якщо говорити конкретно про лінзи MiSight, то мій досвід був відносно позитивним. У мене є кілька пацієнтів, навіть більше, які носять контактні лінзи MiSight. Було декілька випадків, коли я призначала пацієнтам носити контактні лінзи MiSight, а вони поверталися до мене на повторний огляд з мультифокальними лінзами. Це було дуже незрозуміло. Я думаю, що іноді вони не сприймають цього, або їм кажуть, що якщо ви носитимете мультифокальні лінзи, це буде набагато дешевше. Я не знаю, що відбувається в цих розмовах. У моїй перевантаженій клініці більше не вдається підібрати контактні лінзи MiSight, тож доводиться відправляти їх до стороннього оптометриста або до когось у клініці, хто працює з контактними лінзами MiSight.

Ті, хто їх носять, здебільшого вважають, що вони комфортні. Іноді зір трохи погіршується. Я не скажу, що всі вони мають зір 1.0-0.9, але більшість мають такий зір, та і лінзи не заважають дітям у школі, і вони можуть добре читати. Це дві дуже важливі речі, якщо ви збираєтеся одягнути дитині лінзи MiSight. Більшість батьків та їх дітей мають дуже позитивний досвід, і це те, чим вони діляться зі мною.

Один або два недоліки – це те, скільки годин дитина має їх носити. Хочете вірте, хочете ні, але в той час, як більшість дітей носять контактні лінзи занадто довго, у мене було кілька дітей, які чомусь носили лінзи MiSight недостатньо довго. Ми знаємо, скільки годин на день потрібно носити ці лінзи, але деякі пацієнти просто не носять їх щодня або носять недостатньо довго впродовж дня. Я вагаюся через те, що бачила багато дітей з подразненням або кератитом від контактних лінз. Не змушую дитину носити їх цілий день, якщо вона не хоче, особливо якщо немає прогресії короткозорості. Ми використовуємо низькі дози атропіну й, звичайно, рекомендуємо проводити час на свіжому повітрі.

Що стосується вартості MiSight, то я вже натякала на це раніше. Ми обговорюємо вартість і схвалення FDA контактних лінз MiSight. Деякі батьки одразу згодні. Вони хочуть зробити все можливе та зробити це негайно. Деякі батьки хочуть бачити прогрес або пробувати щось одне за раз. Для мене вартість і цінність лікування дуже залежить від батьків. Саме батьки визначають, чи потрапить дитина в групу носіння контактних лінз MiSight, чи ні. Це ті, хто дійсно вболіває за результат або бачили прогрес навіть у своєму лікуванні, й тоді вони дуже зацікавлені в контактних лінзах MiSight.

Найважливіше для мене в міопії та контролі короткозорості – те, до чого це призведе. Я думаю, що комбінована терапія – саме те, до чого ми прагнемо, тому застосовую свій трикомпонентний підхід до зупинки прогресування короткозорості. Я кажу батькам, що це не призведе до повної зупинки, тобто що більше не буде прогресування. З часом міопія може прогресувати знову, але ідея полягає в тому, щоб сповільнити прогресування та – можливо, це найважливіше – запобігти майбутнім проблемам. Ми знаємо, що при високій міопії понад -6 ми спостерігаємо зростання кількості випадків глаукоми, катаракти, розривів і відшарування сітківки, а також проблем з макулою. Це те, чого ми намагаємося запобігти. Жарт полягає в тому, що ми робимо кожного кандидатом на LASIK, але насправді це не є нашою метою. Наша мета – зменшити прогресування короткозорості. Сподіваємось, що ми утримуємо осьову довжину, й утримуємо від негативних наслідків високої міопії в майбутньому.

Як дитячий офтальмолог, я бачила дуже багато дітей з відшаруванням сітківки з високим мінусом, і вони проходять шлях від розривів сітківки до відшарування сітківки у 9-річному віці. Я бачила різноманітні випадки, це моє справжнє розуміння короткозорості й саме тому намагаюся лікувати її так агресивно.

В Україні зараз сертифіковані та офіційно застосовуються аналогічні лінзи MiOpia, що мають таку саму конструкцію й успішно борються з прогресією короткозорості.

Дізнайтеся більше про збереження дитячого зору в батьківській енциклопедії здорового зору у дітей.

Логотип АЙЛАЗа

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01