Зір людини – безцінний. Завдяки очам ми отримуємо 80% інформації з навколишнього світу. Слабкий чи поганий зір обмежує можливості людини. Це може позначитися на виборі професії, спортивних захопленнях і знижує активність у житті. Саме тому зір потрібно берегти з раннього віку.

Офтальмологи запевняють, харчування впливає на зір не менше, аніж спадковість. Відповідні дослідження підтверджують, що після переходу на здорову дієту з вмістом продуктів, корисних для очей, зір людини покращується і часом суттєво – на 7-20%!

Правильне харчування зміцнює здоров’я очей та допомагає протистояти серйозним захворюванням. Мова йде про такі хвороби, як катаракта, глаукома та вікова дегенерація сітківки.

Дослідники з медицинської школи Гарвардського університету встановили: люди, в раціоні яких недостатньо цинку, антиоксидантів, вітамінів С та А, схильні до більш раннього розвитку катаракти та захворювань сітківки.

Однією з поживних речовин для очей є Омега-3. Вона зменшує ризик виникнення катаракти та уповільнює розвиток короткозорості. Додавання жирної риби до раціону захищає очі від багатьох проблем. Джерелами Омега-3 і Омега-6 є не тільки жирна риба, а й рибячий жир, насіння, горіхи, лляна та оливкова олія, морські водорості.

Також очам потрібен цинк. Він міститься, зокрема, в морепродуктах, м’ясі, птиці, яйцях, горіхах, насінні, зародках пшениці.

Розчинний в жирах вітамін Е необхідний здоровим очам, оскільки він уповільнює старіння очних тканин, знижує ризик появи дистрофічних змін в райдужній оболонці та сітківці. Їжа, багата на вітамін Е – профілактичний засіб від очних пухлин, катаракти та підвищеного внутрішньоочного тиску.

Справжнім джерелом вітаміну Е є такі продукти: паростки пшениці та жита, шпинат, авокадо, мигдаль, фундук, насіння соняшнику, курячі яйця.

Ще одна важлива рекомендація для здоров’я організму в цілому та очей зокрема – випивати достатню кількість води. Хоча б 4-6 склянок води на день та одночасно зменшити вживання напоїв, що зневоднюють наш організм. Це кава, чорний чай і газовані напої.

Якщо правильне харчування доповнити ще й правильними зоровими звичками – це знизить ризик розвитку хвороб очей.

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: +38(044) 364 10 01