лікар-офтальмолог медичного центру АЙЛАЗ 
Баланюк Олександра Олегівна

В умовах форс-мажору або в непередбачених ситуаціях з транспортом варто допустити можливість того, що ваш рейс можуть затримати та ви опинитеся далеко від дому на більш тривалий термін, ніж планувалося. Що повинно бути під рукою? Які засоби догляду за очами завжди повинні бути в нашій сумочці, багажнику або рюкзаку? Саме для таких випадків наш лікар-офтальмолог Баланюк Олександра Олегівна підготувала матеріал з рекомендаціями про догляд за очима в надзвичайних ситуаціях.

  • Отже, порада №1 – беріть в дорогу по 2 пари окулярів і контактних лінз.

Дуже часто пацієнти розповідають історії про те, як їх окуляри «вкрали» мавпочки в Таїланді, або як вони дивилися на рибок в Греції та нахилилися настільки низько, що втратили всі аксесуари. Такі ситуації, хоч і комічні, але досить популярні. Саме на такий випадок у вас завжди повинен бути запас оптики, будь то окуляри або контактні лінзи. Навіть якщо ви не будете подорожувати сильно далеко, а поїдете до мами на вікенд – з окулярами все одно може щось статися, а підібрати нові буде вже не так просто.

  • Порада №2 – офтальмологи є скрізь.

Якщо у відрядженні вас турбуватимуть очі або ви отримаєте травму, пов’язану із зором або зони навколо очей – не затягуйте з візитом до лікаря. В рамках вашої страховки ви можете отримати консультацію фахівця. Крім того, багато клінік проводять on-line консультування своїх пацієнтів. Тому постарайтеся зв’язатися з вашим лікарем, який знає вас і ваші очі. Клініка «АЙЛАЗ» проводить таке консультування в месенджерах Skype і Telegram.

  • Порада №3 – будьте готові до непередбаченої сухості очей.

Під час частих переїздів і поїздок організм може переживати зневоднення. Тривале перебування в транспорті також сприяє порушенню функції та структури природної слізної плівки, що захищає очі. Як наслідок, це проявляється сухістю очей. Майте при собі зволожуючі краплі (без консервантів) і, навіть якщо ви збираєтеся спати протягом декількох годин, знімайте лінзи. Якщо вам потрібні очні краплі від алергії, глаукоми, обов’язково візьміть їх з собою – рецепти на них можуть бути різними в різних країнах, а, отже, не збігтися та прийдеться перервати лікування.

  • Порада №4 – ніколи не використовуйте воду для очищення контактних лінз.

У список речей в дорогу необхідно взяти відповідний для ваших контактних лінз спеціальний розчин, наприклад, в двох маленьких пляшечках. Якщо ваші очі відчувають себе некомфортно, зніміть контактні лінзи, розмістивши їх в стерильному розчині для контактних лінз і поклавши в футляр. Ніколи не кладіть їх в жодну іншу ємність, що легко може хтось випадково викинути. І найважливіше правило: ніколи не зберігайте свої контактні лінзи у воді – вода не стерильна, і в деяких країнах в ній навіть можуть бути бактерії, здатні викликати серйозні очні інфекції!

  • Порада №5 – стежте за станом всього організму та зберігайте спокій.

Часті переживання, нерви та паніка можуть відбитися на роботі наших органів, і очі не виняток. Переїзд або тимчасове перебування поза домом – це інший режим дня, нове харчування і стрес для всього організму. Також, слід врахувати, що погіршення зору може бути симптоматикою зовсім іншого захворювання. Так, наприклад, затуманений зір може вказувати на гіпертонічний криз, інсульт або неконтрольований діабет. Інтернет ніколи не поставить вам діагноз, а лише дасть рекомендації – тому звертайтеся до фахівців, проходите діагностику зору та довірте своє здоров’я професіоналам!

Будьте здорові та бережіть себе!

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Офтальмологічний центр «АЙЛАЗ» піклується про ваш зір і ваше здоров’я, тому на час епідемії коронавірусу відкрив онлайн-консультування пацієнтів через месенджери. Ви можете звернутися до наших консультантів-офтальмологів з 12.00 до 15.00 з понеділка по п’ятницю, використовуючи:

Ø Skype;

Ø  Telegram.

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 364 10 01