лікар-офтальмолог медичного центру "АЙЛАЗ"

Прохвачова Олена Станіславівна

Зір може залежати від емоційного стану людини. І, хоча офіційних наукових досліджень на цю тему немає, наші лікарі іноді стикаються з такими випадками. В народі з цього приводу існує відомий вислів «аж в очах потемніло».

Не слід думати, що тільки негативні емоції впливають на стан зору. Причиною цього можуть бути також надмірні позитивні емоції. Взагалі, стресовий чинник призводить до того, що в організмі виділяється адреналін, що різко звужує та спазмує судини. Сильний спазм судин може викликати:

  • гіпертонію,
  • тромбоз судин ока,
  • емболію сітківки ока.

Цим і пояснюється зниження гостроти зору після емоційного стресу. Якщо після конфлікту або поганих новин ви відчуваєте, що у вас погіршився зір, або з'явилися інші незвичайні симптоми, прийміть таблетку знеболюючого або іншого спазмолітичного препарату.

Ці препарати сприяють розширенню спазмованих судин. Найкраще покласти нітрогліцерин або валідол під язик. В цілому, підходять будь-які препарати, показані для надання першої медичної допомоги при серцевому нападі.

Важливо знати, що така реакція на стрес – це привід звернутися за консультацією до лікаря-офтальмолога. Особливо небезпечно, якщо зір не відновлюється протягом 2-3 днів, а також не зникає відчуття дискомфорту. Такий стан може свідчити про емболію сітківки ока (закупорка судин), тромбозу з крововиливом або інші захворювання очей.

Будьте пильними та не нехтуйте своїми емоціями! Наше здоров'я прямо залежить від нашого настрою. Нехай наші почуття впливають на наш організм тільки сприятливо!

МИ ЗНАЄМО ВСЕ ПРО ВАШІ ОЧІ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 364 10 01