лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Волошин Ярослав Ігорович

Вчені провели дослідження щодо того, як дієта грає роль у віковій дегенерації жовтої плями. Учасники, що вживали їжу з високим вмістом червоного м'яса, смаженого, рафінованих зерен і молочних продуктів з високим вмістом жиру, мали в три рази більше шансів розвинути захворювання очей, яке пошкоджує сітківку та впливає на центральний зір людини, згідно з результатами дослідження. з університету в Буффало.

Цей стан називається пізньою стадією вікової макулярної дегенерації (AMD). AMD є незворотнім захворюванням, що впливає на центральний зір людини, позбавляє його здатності керувати автомобілем та інших повсякденних справ.

Лікування пізньої неоваскулярної AMD є інвазивним і дорогим. У наших інтересах своєчасно діагностувати цей стан і запобігти розвитку пізнього AMD.

Шруті Диг, яка проводила дослідження в рамках своєї магістерської програми з епідеміології в Школі громадської охорони здоров'я та медичних професій UB, відкрила той факт, що здорова та шкідлива їжа грають велику роль у встановленні AMD. Виявляється, що західний раціон харчування, що визначається високим рівнем споживання червоного та обробленого м'яса, смаженої їжі, рафінованого зерна і молочних продуктів з високим вмістом жирів, може бути чинником ризику розвитку пізньої AMD.

Рання AMD протікає безсимптомно, а це означає, що люди часто не знають про свою хворобу. Щоб встановити це, лікар повинен розглянути фотографію сітківки людини, шукаючи пігментні зміни або жовті депозити, складені з ліпідів. При ранній AMD може спостерігатися або атрофія, або утворення нових кровоносних судин в тій частині ока, що називається макулою.

Саме тому на сьогодні вкрай важливо проводити профілактичну діагностику та відвідувати лікаря на предмет вікових захворювань. Адже вони протікають безсимптомно і цим наражають нас на небезпеку. Раннє встановлення діагнозу запобігає виникненню багатьох інших проблем і робить нас обачливими та відповідальними. Дані з дослідження вкотре мають нагадати нам, що здоровий спосіб життя, корисне харчування та спорт – не просто стиль життя активних людей, але й запорука довгої молодості та здоров’я всього організму!

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1 

Тел.: +38(044) 364 10 01