Немає жодних доказів того, що люди, які носять  контактні лінзи, піддаються більшому ризику зараження COVID-19, ніж носії окулярів. Пацієнти, які носять контактні лінзи, повинні продовжувати дотримуватися правил безпечного носіння контактних лінз і дотримуватися гігієни.

Пам’ятайте! У вас тільки одна пара очей, так що бережіть їх! Здорові звички = здорові очі. Правильний догляд за контактними лінзами допоможе вам краще бачити та зберегти здоров'я очей.

При правильному догляді контактні лінзи можуть стати безпечним і ефективним способом виправити ваш зір. Фактично, більше 15 мільйонів українців носять контактні лінзи. Однак, носіння контактних лінз може підвищити ймовірність зараження очної інфекцією, особливо якщо ви неправильно доглядаєте за лінзами.

Контактні лінзи. Здоров'я починається з вас

Ваші звички, засоби догляду за лінзами та офтальмолог – все це важливо для підтримки здоров'я ваших очей. І користувачі контактними лінзами, і офтальмологи відіграють важливу роль у правильному догляді за очима.

Дотримуючись інструкцій вашого офтальмолога про те, як правильно носити, чистити та зберігати лінзи, ви можете насолоджуватися комфортом і перевагами контактних лінз, знижуючи при цьому ймовірність зараження очей.

Дотримуйтеся зазначених здорових звичок, щоб безпечно носити контактні лінзи та захистити очі.

Не спіть в контактних лінзах

 • Не спіть в  контактних лінзах, якщо це не призначено вашим окулістом, коли ви надягаєте нічні лінзи, щоб наступного дня мати 100% зір. Було доведено, що сон з м’якими контактними лінзами в 8 разів збільшує ризик очної інфекції.

Мийте руки

 • Перед тим, як брати лінзи, завжди мийте руки водою з милом.
 • Перед кожним дотиком до контактних лінз добре витирайте руки чистою тканиною.

Тримайте контактні лінзи подалі від води

 • Через контактні лінзи вода може занести в очі мікроби. Перед плаванням знімайте контактні лінзи та не приймайте в них душ.

Правильно очищайте лінзи

 • Протріть і обполосніть контактні лінзи дезінфікуючим розчином для контактних лінз – ніколи водою або слиною, щоб очищати їх кожен раз, коли ви їх знімаєте.
 • Не доливайте розчин. Використовуйте тільки свіжий розчин для дезінфекції контактних лінз – ніколи не змішуйте свіжий розчин зі старим або використаним.
 • Використовуйте тільки розчин для контактних лінз, рекомендований вашим офтальмологом.

Подбайте про футлярі для контактних лінз

 • Очистіть футляр для контактних лінз, протерши та ополоснув його розчином для контактних лінз (в жодному разі не водою), а потім вилийте його і висушіть чистою тканиною. Після кожного використання зберігайте футляр в перевернутому вигляді без кришок.
 • Замінюйте футляр для контактних лінз не рідше одного разу на три місяці.

Поговоріть зі своїм офтальмологом

 • Під час наступного візиту до офтальмолога обговоріть свої звички щодо носіння контактних лінз і догляду за ними, а також допомоги запобігти очним інфекціям.
 • Відвідуйте офтальмолога щорічно або так часто, як він рекомендує.
 • Негайно зніміть контактні лінзи та зверніться до свого офтальмолога, якщо у вас є біль в очах, дискомфорт, почервоніння або погіршення зору.

Будьте готові

 • Носіть з собою запасні окуляри з поточним рецептом на випадок, якщо вам доведеться зняти контактні лінзи.

Поради для користувачів жорстких або жорстких газопроникних (RGP) контактних лінз

Пропонуємо рекомендації з приводу носіння й догляду за м'якими контактними лінзами від спеціалістів офтальмологічної клініки «АЙЛАЗ», що також можна застосовувати до жорстких або жорстких з газпроникністю (RGP або GP) контактних лінз. Дотримуйтеся цих додаткових порад:

 • виконайте інструкції з очищення лінз, отримані від вашого офтальмолога, та інструкції, що надаються до розчину для лінз. Не використовуйте водопровідну воду для ополіскування або зберігання жорстких контактних лінз;
 • при правильному догляді жорсткі контактні лінзи можуть прослужити набагато довше, ніж м'які. Замінюйте жорсткі контактні лінзи відповідно до рекомендацій офтальмолога.

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 364 10 01