лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Ковальов Андрій Андрійович

Чи рахували ви, скільки зусиль та часу йде на використання контактних лінз? Хоча на сьогодні це найпопулярніший і найдоступніший варіант корекції зору, вам необхідно знати про ризики, пов'язані з м'якими контактними лінзами (далі – МКЛ), про кількість зайвих фінансових та емоційних витрат, що ви змушені задіяти при їх використанні, а також про потенційні побічні ефекти.

1. Щорічне обстеження для нового рецепта на контактні лінзи

Термін дії лінз – 1 рік. Ви повинні кожні 12 місяців відвідувати офтальмолога, щоб отримати рецепт на нові МКЛ і перевірити здоров'я вашої рогівки. Кожен раз обстеження зору триває близько 1 години та коштує близько 850 гривень. Сюди ж додаємо час на транспорт, затори та запис у клініку.

З лазерною корекцією у вас буде тільки первинна консультація та сама операція, з якої ви повертаєтеся додому одразу ж. Є ще 3 відвідування протягом першого місяця після корекції. Всі наступні відвідування офтальмолога слід проходити з тією ж періодичністю, як і при здоровому зорі.

2. Потрібен час, щоб звикнути до користування МКЛ

Вивчення алгоритму того, як правильно встановлювати лінзи та знімати їх, займає багато часу. Торкаючись до МКЛ, ви повинні бути обережні – ваші руки повинні бути завжди вимиті, щоб не занести в око інфекцію, особливо в період пандемії COVID-19!

З лазерною корекцією LASIK не потрібно звикати до нових умов життя. Вам зробили операцію, проходить короткий час – і у вас чіткий зір!

3. Контактні лінзи легко пошкодити або деформувати

З МКЛ потрібно поводитись дуже обережно. Їх можна не тільки інфікувати брудними руками, але і порвати, впустити та втратити. Якщо ви випадково упустили або порвали лінзу, її треба викинути, до подальшого використання вона не придатна. Якщо вас раптово запросили на вечірку або до друзів – без контейнера для лінз виникнуть незручності, це психологічний дискомфорт, що також є вагомою причиною проти МКЛ.

Після LASIK вам не доведеться турбуватися про ваші лінзи, адже вони вам більше не знадобляться. А заодно не знадобляться пляшечки з розчинами та зволожуючі краплі. Ви звільнитеся від багатьох рутинних заходів, пов'язаних не тільки з доглядом за лінзами, але і з покупкою необхідних для їх гігієни предметів і розчинів.

4. Контактні лінзи необхідно часто міняти

МКЛ необхідно замінювати у відповідності до рекомендованого строку використання. Це постійні фінансові витрати, що не зникнуть, поки вам не проведуть лазерну корекцію.

Операція LASIK завжди окупається в довгостроковій перспективі.

5. Ви можете інфікувати поверхню очей при носінні контактних лінз

При носінні контактних лінз часто відбувається почервоніння очей, а іноді з'являються ерозії рогівки. Швидше за все, це сталося через те, що ви торкнулися інфікованої поверхні руками, а потім торкнулися очей або контактної лінзи. Щодо ерозії рогівки – це подряпини на поверхні рогівки, які можуть виникнути, якщо ваші контактні лінзи були пошкоджені та подразнюють очі, або якщо ви переношуєте МКЛ, не дотримуючись правил і строків експлуатації.

Брудні руки – це завжди пряме інфікування очей, але, після проведення лазерної корекції, у людей значно знижується частота та привід торкатися поверхні очей.

6. Не можна носити контактні лінзи при активному способі життя

Існують деякі обмеження, коли ви повинні зняти лінзи та відмовитися від них. Поганий зір робить незручним заняття плаванням, фітнесом, рибалкою або іншими активними видами відпочинку та спорту.

Вже через 1 місяць після проведення лазерної корекції ви можете отримувати задоволення від активного способу життя, тому що ви будете чітко бачити.

7. Різниця у вартості LASIK і контактних лінз

Якщо ви використовуєте гідрогелеві лінзи, то приблизно за 3 роки та 4 місяці ви заплатите за них і витратні матеріали стільки ж, скільки в середньому коштує лазерна корекція. Силікон-гідрогелеві лінзи «окуплять» лазерну корекцію приблизно за 2 роки і 2 місяці, а одноденні контактні лінзи з усіма допоміжними засобами – всього за рік! LASIK, таким чином, виявляється дуже економічним вибором на користь гаманця, нервів та емоцій!

Отже, після лазерної корекції ви здивуєтеся, скільки часу втрачали щодня на використання контактних лінз і залежність від них. Ви зможете витратити цей дорогоцінний час на себе або свою родину, вільно займатися спортом і не відчувати дискомфорт без контейнера з лінзами під рукою!

Отримуйте задоволення від гарного зору завжди та будьте впевнені, що в будь-який момент ви зможете покластися на свій зір!

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1 

Тел.: +38(044) 364 10 01