Як тільки у пацієнта встановлено такий діагноз, як міопія, офтальмолог обов’язково призначає регулярні інтервальні огляди, потрібні для відстеження прогресування зорових змін. Особливо це актуально для дітей і підлітків. Швидкість розвитку короткозорості у людини – головний індикатор, що вкаже на правильний метод лікування. На сьогодні існує декілька підходів у контролі міопії:

  • фармакологічний;
  • оптична корекція окулярами;
  • корекція м'якими контактними лінзами (МКЛ);
  • ортокератологія;
  • та спеціальні МКЛ для контролю міопії, ми викорстовуємо Soflex MiOpia.

Результати обстежень пацієнта нададуть спеціалісту всю необхідну інформацію для того, щоб вибрати найбільш зручний та ефективний для кожного окремого пацієнта метод. Які ж параметри найбільш точно характеризують швидкість прогресування міопії та потребують контролю? Це:

1. рефракція та

2. осьова довжина ока (ПЗВ).

Обидва цих показника можна визначити в офтальмологічній клініці «АЙЛАЗ» і використовувати для спостереження за пацієнтом.

Клінічна рефракція ока напряму залежить від показника балансу між оптичними компонентами ока та його осьовою довжиною. Тому, якщо встановити тільки такий параметр, як ПЗВ – це не буде надійним критерієм для діагностики міопії. Для первинної діагностики короткозорості варто, в першу чергу, оцінити стан рефракції, бажано в умовах циклоплегії (розслаблення м'яза акомодації та розширення зіниці).

На що орієнтується спеціаліст? Рекомендовано слідкувати за зміною осьової довжини, тому що визначення рефракції має похибку в межах 0,5 Д, за відсутності циклоплегії похибка може зростати. При визначенні ПЗВ точність сучасних біометрів до 0,04 мм (що відповідає 0,12 Д).

Для того, щоб максимально відстежити динаміку, необхідно проводити обстеження пацієнта на однаковому обладнанні. Врахування відповідності змін ПЗВ і рефракції пацієнта допоможуть відрізнити фізіологічний ріст ока від прогресування міопії.

Тому для успішного ведення пацієнтів з міопією обов'язково регулярно перевіряти обидва показники – осьову довжину ока та рефракцію під час діагностики зору.

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38 (044) 364 10 01