лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Левицький Іван Михайлович

Ви знали, що видалення катаракти може продовжити життя?

Захворювання, зване катарактою, пов'язане з необоротними змінами очного кришталика. В результаті складних біохімічних реакцій, що відбуваються в оці, він втрачає свою прозорість і починає закаламучуватися. Помутніння кришталика може бути повним або частковим.

Тканина кришталика не має нервів і судин, тому запальних процесів в ній не спостерігається. А ось зміни дистрофічного характеру можливі, і одна з них як раз і називається катарактою. Досить часто, на ранній стадії розвитку катаракти, людина не може самостійно визначити, що у неї почала розвиватися катаракта.

Як зрозуміти, що у людини є підозри на катаракту?

Під час розвитку закаламучення кришталика можуть спостерігатися такі скарги:

  • зниження контрастності або поява «розмитості» зображення;
  • двоїння предметів і зображення;
  • відчуття мигтіння плям перед очима;
  • світлорозсіяння (поява ореолів, що спостерігаються навколо джерела світла);
  • погіршення кольорового сприйняття;
  • світлочутливість;
  • поява спалахів або відблисків, особливо в темний час доби;
  • труднощі при виконанні роботи з дрібними деталями (наприклад, вишивка, шиття, в'язання);
  • зниження гостроти зору, що не піддається корекції.

Австралійські дослідники вивчили дві групи пацієнтів з катарактою. В одну групу були включені пацієнти, яким поміняли кришталик, в другу – ті, кому операція не проводилася. Згідно з результатами, пацієнти першої групи живуть довше. Через 10 років після операції в живих залишилися майже 40% пацієнтів зі штучним кришталиком і тільки 10% з катарактою.

Яким саме чином досягається подібний ефект, поки не до кінця зрозуміло. Ймовірно, це відбувається через збільшення фізичних навантажень, підвищення емоційного фону, оптимізму, усвідомлення незалежності від допомоги близьких у побуті. Крім того, пацієнти краще дотримуються режимів лікування, призначених іншими лікарями.

Однак не виключено, що в групу прооперованих увійшли більш здорові люди, а пацієнтам з серйозними захворюваннями операція не могла бути виконана.

Також повідомляємо нашим пацієнтам, що програму лояльності з підтримки українських пенсіонерів «Живи та радій», націлену на хірургію катаракти, продовжено до 31 листопада 2021 року. Через затребуваність даної послуги та підтвердження прогнозів осінньої хвилі COVID-19 ми не хочемо зволікати і вирішили бути більш доступними для українців. Таким чином, ухвалено рішення продовжити умови програми лояльності для пенсіонерів та розширити можливості індивідуальної пропозиції штучних кришталиків економ-варіанту.

У суму видалення катаракти за програмою лояльності входить операція, консультація анестезіолога, супровід анестезіолога в операційній, перебування в палаті післяопераційного спостереження, 1 місяць спостереження та стандартний пакет медикаментів після операції.

Поверніть собі зір, як у молодості, та радійте кожній миті життя!

Подробиці та запис за номером тел.: 044 364 10 01

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ!

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 364 10 01