лікар-офтальмолог вищої категорії медичного центру АЙЛАЗ

Поплавець Олена Володимирівна

Вікова дегенерація жовтої плями (AMD, або ВМД) – це неприємний стан, що знижує вашу здатність чітко бачити деталі. Коли ви поєднуєте втрату центрального зору при AMD з нечіткістю через катаракту, це веде до значної втрати зору.

Чи можна зробити операцію з видалення катаракти, щоб відновити чіткий зір, якщо у вас макулодистрофія? Мабуть, так… але є деякі чинники, що ваш офтальмолог розгляне насамперед.

Який стан найбільше впливає на зниження вашого зору: катаракта чи дегенерація макули?

Перш ніж рекомендувати операцію з видалення катаракти, ваш офтальмолог захоче з'ясувати, чи викликана більшість вашої втрати зору катарактою або AMD. Деякі люди, у яких сітківка сильно пошкоджена внаслідок дегенерації жовтої плями, не побачать значного або будь-якого покращення зору після операції з видалення катаракти.

Ваш офтальмолог огляне вашу сітківку та зробить фотографії, щоб оцінити її стан. Він також подивиться, наскільки каламутний ваш кришталик, щоб визначити, якою мірою зір може блокуватися катарактою. І, перш ніж рекомендувати операцію з видалення катаракти, ваш офтальмолог може запропонувати варіанти лікування макулодистрофії, а потім операцію.

Операція з видалення катаракти, що поєднується з наявністю ВМД, може не відновити вашу здатність виконувати завдання з близької відстані, такі як читання. Видалення катаракти дозволить більшій кількості світла попадати в око, але цього може бути недостатньо для хорошого центрального зору. Для гострого зору нам потрібні прозорі лінзи та здорова сітківка.

Чи погіршується дегенерація жовтої плями після операції з видалення катаракти?

Залежно від типу AMD, відповідь на цей час повністю не відома.

Якщо у вас «суха» форма AMD, немає жодних доказів того, що операція з видалення катаракти погіршить вашу AMD. Однак, якщо у вас «волога» форма, неясно, чи вплине операція з видалення катаракти негативно на вашу дегенерацію жовтої плями. Хірургія катаракти викликає запалення всередині ока, що теоретично може збільшити вологу AMD. Однак результати кількох досліджень суперечливі, тому ми не знаємо напевно, чи хірургія катаракти погіршує вологу AMD.

З іншого боку, немає жодних доказів того, що операція з видалення катаракти підвищить ймовірність розвитку сухої або вологої AMD, якщо її ще немає.

На щастя, для тих, хто бореться з подвійним ударом втрати зору – як від AMD, так і катаракти, дослідження показали, що операція з видалення катаракти може поліпшити зір кандидатів на цю процедуру. Ви та ваш офтальмолог можете обговорити варіанти покращення зору.

 МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01