лікар-офтальмолог медичного центру АЙЛАЗ

Ковальов Андрій Андрійович

Лазерна хірургія ока має більш гнучку політику щодо алкоголю, ніж традиційна хірургія. Це в основному завдяки двом речам, які відрізняють лазерну хірургію ока від більшості хірургічних процедур: вона мінімально інвазивна, а око має неймовірну здатність до регенерації.

У цьому посібнику ми більш детально розглянемо взаємозв’язок між лазерною хірургією ока та алкоголем, переходячи прямо до суті таких питань, як «чи можу я пити напередодні ввечері перед процедурою?», «як скоро я зможу пити після лазерної хірургії ока?» та «чи можна пити алкоголь у день корекції зору?».

Отруйна дія алкоголю на організм

Алкоголь є депресантом – він уповільнює та пригнічує життєві функції організму. Багато хто з нас добре знайомий з тим, як він впливає на нас зовні; це такі речі, як уповільнена мова, нескоординовані рухи, порушення суджень і погана реакція. Але що алкоголь робить із нами всередині?

Алкоголь впливає на здатність крові згортатися. Це може призвести до проблем із контролем крововтрати під час операції та усуненням набряку після процедури.

Ризики алкоголю та лазерної хірургії ока, хоч і менш проблематичні, все ж таки існують

Якщо ви носите контактні лінзи або від природи схильні до сухості очей, можливо, ви вже знайомі з тим, що алкоголь змушує їх почуватися такими ж сухими, як пустеля Сахара. Коли алкоголь потрапляє в організм, одна з речей, що страждає (після ваших голосових зв’язок і почуття ритму), це поверхня ока. Є багато досліджень, що пов’язують вживання алкоголю із синдромом сухого ока.

Алкоголь перед лазерною корекцією

Слідкувати за собою у цьому аспекті необхідно в ніч перед лазерною операцією на очах – треба, щоб ви були повністю тверезими та не зневодненими для процедури. Рівень гідратації тіла може мати невеликий вплив на ваш зір протягом дня. Проте в основному це просто для того, щоб все пройшло якомога гладкіше та не було непотрібних ускладнень або перерв.

Річ у тому, що якщо ви зазвичай споживаєте середню кількість алкоголю та у вас здорові очі, випивка ввечері перед лазерною хірургією ока не має бути проблемою. Секрет у тому, щоб приймати невелику кількість алкоголю (невеликий келих вина або одне пиво), але пити багато води, щоб уникнути зневоднення.

Алкоголь у день лікування

У день процедури слід уникати використання або носіння речей з високим вмістом спирту, таких як лак для волосся, парфуми, одеколон або мус. Навколишнє середовище в лазерній кімнаті дуже ретельно контролюється, проте лазерний промінь проходить повітрям і нам краще уникнути зайвих запахів.

Так само будь-які продукти, що містять хімічні речовини або дрібні частинки, такі як макіяж, підводка для очей, тіні для повік або туш для вій, повинні бути видалені перед операцією.

Це одна з причин, через яку зручно брати вихідний на цілий день після операції.

Привід для радості після лазерної корекції

Через кілька годин і днів після лазерної корекції раптово зникають проблеми, з якими ви так довго мирилися, та ви можете бачити світ з більшою ясністю й входити до нього з більшою свободою від окулярів або контактних лінз.

Щоранку ви прокидаєтеся з радістю, що вам більше не потрібно вовтузитися з контактними лінзами або шукати окуляри, щоб почати день. Більше немає жодних обмежень на заняття та види спорту, якими ви можете займатися, відкриваючи вам такі можливості, як плавання, катання на лижах, дайвінг і водні види спорту. Та, можливо, найголовніше: якщо ви перестаєте носити контактні лінзи, ваші шанси на розвиток інфекції або захворювання очей різко знижуються.

Тому цілком природно, що ви захочете відсвяткувати. І якщо це не так, у вас може бути запланований робочий захід або інша громадська діяльність на ніч після операції. Якою б не була причина, з’ясування того, коли ви зможете повернутися до вживання алкоголю після лазерної хірургії ока, має першорядне значення для забезпечення того, щоб ваше одужання пройшло якомога гладкіше. Вжити алкоголь ви можете вже наступного дня після лазерної корекції.

Важливо! Точна кількість часу, яка вам знадобиться, щоб обходитися без алкоголю, залежить від кожного окремого випадку. Але зазвичай це 24 години. Таким чином, у перші 24 години після операції ваші очі перебувають у гострій стадії загоєння та будуть трохи сухішими, ніж зазвичай.

Тому дуже важливо уникати вживання алкоголю чи використання продуктів із високим вмістом алкоголю. Отже:

  • уникайте вживання алкоголю у день операції;
  • зробіть перерву у прийманні алкоголю не менше ніж на 24 години після операції;
  • в перші кілька днів ваші очі можуть бути сухішими, ніж зазвичай, тому пийте достатню кількість води.

Тут важливо відзначити, що, хоча ваші очі досягають приблизно 80 відсотків повного відновлення всього за один день, може пройти кілька тижнів, перш ніж вони досягнуть 100 відсотків. З цієї причини рекомендується менше вживати алкоголю у наступні дні, дотримуючися рекомендацій щодо післяопераційного догляду.

Нижче наведено кілька причин, з яких ми радимо пацієнтам повертати алкоголь у своє життя поступово та у помірних кількостях:

1. Зневоднення. Поширеним і тимчасовим побічним ефектом лазерної хірургії ока є «сухість очей». Сухість очей виникає на етапі відновлення, коли рогівка ще пристосовується, та на поверхні ока може бути нестача вологи. Оскільки вживання алкоголю зневоднює організм, це може збільшити можливість виникнення сухості очей;

2. Зниження уваги. Доглядати очі після лазерної хірургії очі досить легко. Однак, як уже згадувалося, є конкретні рекомендації щодо післяопераційного догляду, щоб ви уникали будь-яких ускладнень. Один із них – намагатися не терти очі принаймні в перші кілька днів. Як багато хто з нас добре знає, вживання алкоголю може призвести до падіння нашої здатності концентруватися та повністю усвідомлювати себе. При відновленні після лазерної хірургії ока може відбуватися несвідоме тертя очей і заподіяння їм шкоди.

Висновок

На щастя, відновлення після лазерної хірургії ока неймовірно коротке, тому «сухий закон» швидко пройде та ви насолоджуватиметеся своїм новим, покращеним зором, потягуючи улюблений алкогольний напій, перш ніж це помітите. Щоб уникнути небезпек, пов’язаних з алкоголем, гарне загальне правило полягає в тому, щоб залишатися в рамках здорових рекомендацій щодо вживання алкоголю!

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01