Сьогодні корекція пресбіопії переповнена інноваціями, що включають окуляри, м’які контактні лінзи, процедури на рогівці, фармакологічні засоби, склеральні, факічні та інтраокулярні (ІОЛ) лінзи.

Окуляри та лінзи

Окуляри – традиційний метод корекції рефракційних порушень. Прогресивні окуляри допоможуть вам позбавитися від постійної зміни окулярів на різну відстань. Такі окуляри досить коштовні, але вони замінять вам декілька пар «на різні випадки життя» та звільнять місце у вашій сумці. Але для гарного зору вам потрібно носити їх постійно. Прогресивні окуляри треба підбирати після офтальмологічного обстеження, бо вони потребують певних умов роботи м’язів очей та їх анатомічного стану. Тож, в першу чергу, пройдіть обстеження в офтальмолога. Якщо окуляри заважають вашому стилю життя та звужують можливості для занять спортом – є м’які контактні лінзи з мультифокальною оптикою. З такими лінзами ви теж будете себе почувати впевнено. Останнім часом в Україні з’явилися контактні лінзи для пресбіопії з корекцією не тільки міопії чи гіперметропії та пресбіопії, але й астигматизму.

Ця можливість з’явилася нещодавно. Такі лінзи представила в Україні компанія Soflex.

Є і спеціальні нічні лінзи. В Україні добре відомі нічні лінзи для корекції короткозорості. Але останнім часом ми застосовуємо дуже ефективно такі лінзи для пацієнтів з віковою далекозорістю. Все наші пацієнти дуже задоволені та вважають методику нічних лінз особливо зручною.

Але всі ці чудові технології не позбавляють нас залежності від оптичних приладів, що повинні бути з нами.

Сучасна офтальмологія пропонує інші опції, при яких можна остаточно позбутися залежності від окулярів. Серед них застосування крапель (!) і хірургічні методики.

Фармакологічні методи лікування

Оптичну систему корекції вікової далекозорості можна сформувати шляхом звуження зіниці, індукованої фармакологічно. Очні краплі Liquid Vision (Orasis Pharmaceuticals) та AGN-190584 (Vuity; Allergan, компанія AbbVie) вже почали застосовуватися у світі. Поки що вони недоступні в Україні. Але чекаємо! Двократне закапування таких крапель на день позбавляє вас від необхідності використовувати окуляри!

Втручання на рогівці

Для далекозорих людей є варіант лазерної корекції з урахуванням пресбіопії. Ця програма корекції вікової далекозорості застосовується в клініці «АЙЛАЗ» протягом декількох років. На жаль, вона підходить не всім пацієнтам, але для тих, кому ми маємо можливість її запропонувати, відкривається шлях свободи від окулярів і МКЛ, що, звісно, дає великий комфорт.

Фотоабляція кришталика

Фемтосекундні лазерні імпульси можуть пом’якшити пресбіопічний кришталик і відновити акомодацію. Методика не дуже популярна, потребує подовження досліджень, але має гарні перспективи.

Процедури на склері

Процедура лазерних склеральних мікропор (LSMTM) виконується в 4 квадрантах протягом менше ніж 8 секунд у кожному квадранті, в результаті чого відновлюється ефективність природного механізму акомодації, що і покращую зір на близьку відстань. Теж не дуже розповсюджена технологія, в Україні не застосовується.

Інтраокулярні лінзи

При хірургічному лікуванні пресбіопії, особливо якщо вже є перші прояви катаракти, закаламучений кришталик замінюється на штучний зі спеціальною конструкцією, що надає змогу бачити на дальню відстань і поблизу, не користуючись додатковими окулярами.

Тож можливості позбутися окулярів є. Для кожної людини може бути вибраний  шлях саме для неї. Звертайтеся.

 ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01