лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Домашенко Марина Валеріївна

Дорослі стикаються з декількома різними типами тривоги через очні краплі. Деяким не подобається відчуття, що краплі потрапляють в очі, та вони відчувають гидливість від їх застосування. Інші хвилюються, що краплі не потраплять в око, або що вони введуть більше ліків, ніж потрібно.

Особливо це стосується людей похилого віку, які потребують лікування таких станів, як глаукома, за допомогою щоденних закапувань очних крапель.

Поради з використання очних крапель для тривожних дорослих

Відчути впевненість – це перший крок! Дізнайтеся, як правильно закапувати очні краплі, щоб робити це безпечно та ефективно.

Турбуєтеся про маніпуляції з флаконом?

  • Ляжте або відхиліть голову назад так, як вам зручно.
  • Тримайте флакон з очними краплями великим, вказівним і середнім пальцями.
  • Якщо ви погано прицілюєтеся, закрийте око та помістіть краплю у внутрішній куточок ока, потім обережно поморгайте, доки не відчуєте, як крапля скотиться в око.
  • Якщо ви хвилюєтеся, що не зможете визначити, чи краплі потрапляють у ваше око, зберігайте флакон у холодильнику, щоб ліки були холодними, що дасть вам краще відчути, коли крапля потрапить до ока.
  • Якщо ви боїтеся, що крапля відскочить від вашого ока або покотиться по щоці, знайте, що кожна крапля містить приблизно в 10 разів більше ліків, ніж може вмістити слізна плівка. Те, що ви, ймовірно, відчуваєте – це надлишок, який не потрібен вашому організму.

Технології на допомогу

Якщо цих порад недостатньо, щоб зняти тривогу, зверніться за допомогою до лікаря офтальмологічної клініки «АЙЛАЗ». Пристрої для введення очних крапель можуть забезпечити таке необхідне полегшення для тривожних пацієнтів. А деякі захворювання очей можна лікувати іншими ліками, крім очних крапель. Ось кілька альтернативних варіантів.

1. Пристрої, що допомагають прицілюватися та видавлювати очні краплі

Якщо ви скористалися наведеними вище порадами, але все ще хвилюєтеся про те, щоб краплі вцілили у потрібне місце, запитайте свого офтальмолога про недорогі технологічні пристрої для нанесення крапель, які допоможуть розташувати флакон, направляти краплю або стискати пляшечку, щоб випустити краплю.

2. Розпилювачі розміром з долоню, що допомагають вводити очні краплі

Нова технологія може незабаром дозволити вам розпорошувати ліки для очей одним натисканням кнопки, замість того, щоб намагатися закапати краплі. Два нових пристрої – Optejet та AcuStream – це ручні дозатори, що доставляють мікродозу ліків в око сидячи або стоячи. Обидва пристрої проходять клінічні випробування.

3. Імплантати та ліки для ін’єкцій можуть позбавити від необхідності використання очних крапель

Деякі захворювання очей можна лікувати за допомогою ліків, що поступово розсмоктуються, та імплантованих резервуарів для ліків, які автоматично доставляють невеликі дози ліків в око протягом декількох тижнів або місяців.

Сьогодні офтальмологи можуть призначати ін’єкції стероїдів із повільним вивільненням і пломбування слізних точок, щоб зняти запалення після операцій на очах. Глаукому можна лікувати за допомогою розчинних препаратів, таких як Durysta. Для лікування макулярного набряку доступні імплантати, що доставляють ліки, такі як Ozurdex.

Управління з контролю за продуктами й ліками США нещодавно схвалило багаторазовий імплантат для вологої ВМД. Цей тип технології незабаром може бути використаний для лікування глаукоми та інших захворювань сітківки, пропонуючи пацієнтам альтернативу краплям.

Бережіть себе! Адже скоро будемо святкувати перемогу!

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01