Блефарит – це запалення краю повік, частіше за все двостороннє. Воно може досить нав’язливо турбувати людину та погіршувати якість її життя. Що викликає блефарит та як його позбавитися?

Що спричиняє блефарити

Усі мають якісь бактерії на шкірі. Деякі люди мають набагато більше бактерій на шкірі повік біля вій, ніж мають інші. Це спричиняє утворення схожих на лусочки «пластівців» у цьому місці. Деякі люди мають запалення сальних залоз у повіках, що теж спричиняє блефарит. Іноді блефарит може виникнути завдяки розповсюдженню мікроскопічних кліщів, що мешкають у фолікулах вій і звуться кліщами демодекс (Demodex).

Як контролювати блефарити

Дуже важливо доглядати за шкірою, повіками та волоссям і кожного дня тримати їх чистими. Це завжди допомагає контролювати прояви блефариту. Якщо у вас є схожі на лусочки утворення біля вій, кожен день ретельно, але обережно, мийте шкіру, края повік і вії. Використовуйте для цього дитячий шампунь із теплою водою.

Лікування блефаритів

На жаль, зараз не існує швидкого лікування блефариту. Від вас знадобиться терпіння.  Що ж можна зробити для покращення (зменшення) симптомів?

  • Теплі компреси

Змочить серветку теплою водою та відіжміть. Покладіть серветку на заплющені очі на 1 хвилину. Повторюйте змочування серветки теплою водою, щоб вона залишалася теплою. Ця процедура допоможе видалити схожі на лусочки утворення біля вій. У той самий час це допоможе запобігти закорковуванню сальних залоз.

  • Скраби для повік

Змочить серветку чи ватний косметичний диск у теплому водному розчині дитячого шампуню (1/1). Обережно протирайте краї повік впродовж 15-20 секунд.

  • Антибіотики

Ваш лікар-офтальмолог може рекомендувати вам використання мазі з антибіотиком для очей. Ретельно вимийте руки. Вичавіть невелику кількість мазі на кінчик пальця, потім нанесіть мазь на край повік. Робіть це ввечері перед сном або згідно з рекомендацією лікаря. Лікар також може запропонувати використання антибіотиків у таблетках.

  • Очні краплі

Штучні сльози та/або стероїдні очні краплі можуть допомогти зменшити почервоніння, набряк і відчуття сухого ока. Ваш лікар-офтальмолог може призначити вам очні краплі з антибіотиком для покращення роботи сальних залоз.

  • Гігієна шкіри та очей

Дуже важливо, щоб ваші повіки, шкіра та волосся були чистими. Це завжди зменшує прояви блефариту. Щодня обережно мийте вії та повіки дитячім шампунем, розчиненим у теплій воді (1/1). Також використовуйте антибактеріальні шампуні для миття волосся та брів. Використання антисептичних спреїв теж  позбавить вашу шкіру від зайвих бактерій.

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01