лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Домашенко Марина Валеріївна

Косметика для обличчя, блискучі тіні для повік, довгі та кольорові нарощені вії... Все це може здатися нешкідливим способом прикрасити ваш образ, але якщо ним скористатися не належним чином, певні косметичні засоби можуть спричинити пошкодження очей. Запам’ятайте ці поради щодо безпечного нанесення макіяжу та косметики навколо очей.

1. Уникайте блискучого макіяжу для очей

Будьте обережні з металіком, блискітками, блискучою пудрою або фарбою для обличчя. Блискітки можуть потрапити в око, на слізну плівку та подразнювати очі. Блискучий макіяж очей є поширеною причиною подразнення або інфекції рогівки, особливо у людей, які носять контактні лінзи. Великі блискітки або вкраплення можуть подряпати око, подібно до потрапляння в нього піску чи бруду. Під час використання фарби для обличчя уникайте лінії росту вій.

2. Накладення штучних вій

Нарощення вій можна безпечно робити, якщо цим займається професіонал. Більшість нарощених вій накладають за допомогою пінцета та спеціально розробленого напівперманентного клею. Існують також магнітні вії, що наносяться за допомогою підводки з дрібними магнітними частинками.

Як магнітні, так і клеєні вії можуть подразнювати чутливу шкіру навколо очей або потрапити в очі та подряпати рогівку, якщо їх неправильно застосувати. Щоб зменшити ймовірність цих можливих ускладнень, носіть накладні вії лише в особливих випадках і переконайтеся, що їх приклеює професіонал. При появі будь-яких неприємних відчуттів негайно зверніться до офтальмолога.

3. Як уникнути інфікування очей

 • Використовуйте лише косметику, призначену для шкіри навколо очей. Уникайте продуктів, що містять неперевірені або агресивні хімікати.
 • Викидайте косметику для очей через три місяці користування та придбайте нову. Бактерії, що викликають інфекцію, легко ростуть у кремовій або рідкій косметиці для очей.
 • Перед нанесенням макіяжу переконайтеся, що ваше обличчя та повіки чисті.
 • Завжди наносьте макіяж за межами лінії вій, трохи далі від очей, щоб уникнути блокування сальних залоз верхньої чи нижньої повіки. Ці залози виділяють речовину, яка захищає поверхню ока.
 • Ніколи не діліться косметикою для очей, навіть з родиною та близькими друзями.
 • Тестуючи косметику в магазинах, використовуйте лише свіжі аплікатори та зразки, що не були забруднені кількома користувачами. Найбезпечніший вибір – взагалі уникати магазинних зразків.
 • Якщо у вас розвинулася очна інфекція, як-от червоні очі, негайно змийте всю косметику з очей і не фарбуйте очі, доки інфекція не зникне.

4. Як уникнути алергічних реакцій

Вводьте за один раз тільки один новий засіб для макіяжу очей або догляду, особливо якщо у вас є схильність до алергічних реакцій. Не додавайте ще один новий продукт, поки не переконаєтеся, що не реагуєте на перший.

Якщо ви помітили алергічну реакцію на макіяж:

 • з’ясуйте склад інгредієнтів, щоб не пропустити їх в інших продуктах;
 • повідомте свого лікаря. Ваш лікар може знати про продукти, що можуть викликати реакції, та про більш м’які альтернативи.

5. Як уникнути травми очей

 • Ніколи не наносьте макіяж під час руху автомобіля.
 • Якщо ваші вії злиплися від туші або іншого продукту, не використовуйте гострі предмети, щоб розділити вії. Таким чином ви легко можете ткнути або подряпати око.
 • Якщо ви нещодавно зробили операцію на оці, не використовуйте макіяж навколо очей, поки ваш офтальмолог не скаже вам, що це безпечно.

Як щодо щипців для завивки вій з підігрівом?

Щипці для завивки вій з підігрівом можуть допомогти забезпечити більш тривалий ліфтинг порівняно з механічним. Однак надмірне тепло навколо очей може бути небезпечним. Це може призвести до випадання вій, пошкодження шкіри навколо ока або самого ока.

«Шкіра людини може отримати опіки першого ступеня при 47 градусах за Цельсієм та опіки другого ступеня при 55 градусах. Оскільки шкіра повік особливо тонка, вона легше пошкоджується й при нижчих температурах», – говорить Наташа Герц, доктор медичних наук, клінічний представник Американської академії офтальмології. Температура цих продуктів часто коливається від 37 градусів до понад 90 градусів за Цельсієм. – «Ще більше занепокоєння викликає те, що рука користувача не настільки стійка або випадково натикається на щось, в результаті чого плойка торкається кон’юнктиви або рогівки. Це призведе до термічної травми, на загоєння якої, у кращому випадку, знадобиться тиждень. Якщо це викликає опік у центрі рогівки, над зіницею та в зоні зору, це може спричинити появу рубця, що спричинить незворотне зниження чи втрату зору».

Якщо ви використовуєте щипці для завивки вій з підігрівом, пам’ятайте про кілька порад щодо безпеки:

 • перевірте точну температуру кожного налаштування та починайте з найнижчої температури;
 • будьте обережні, щоб не тягнути вії занадто сильно;
 • не проходьте кілька разів однією й тою самою ділянкою, це може призвести до теплового пошкодження;
 • уникайте використання цього інструменту, якщо у вас чутливі очі. Якщо ви не впевнені, чи підходять вам щипці для завивки вій з підігрівом, зверніться до свого офтальмолога.

Як зняти макіяж навколо очей?

 • Увечері перед сном знімайте весь макіяж з очей, особливо туш, що може прилипнути до вій. Якщо не зняти належним чином, макіяж з очей може викликати подразнення. В одному прикладі у 50-річної жінки, яка спала з тушшю понад 25 років, під повіками з’явилися чорні грудочки, що призвело до фолікулярного кон’юнктивіту.
 • Яким би засобом для зняття макіяжу з очей ви не користувалися, уникайте його потрапляння в очі.
 • Чистим ватним тампоном проведіть по основі вій, щоб видалити всі залишки макіяжу.
 • Ретельно змийте засіб для зняття макіяжу з повік.
 • Дитячий шампунь – недорогий і рекомендований офтальмологами продукт для миття повік та області навколо очей. Шампунь «без сліз» часто рекомендують людям, схильним до ячменю, халязіонів і блефариту, для промивання очей.
 • Будьте особливо обережні з відлущувальними скрабами та не використовуйте їх навколо очей. Очищувальні засоби з гранулами або зернистими добавками можуть подряпати та подразнити очі.
 • Будьте обережні з віями та делікатними ділянками навколо очей. Вії важливі для захисту очей від пилу та бруду. Вони також запобігають висиханню сльози з поверхні ока, блокуючи рух повітря над слізною плівкою.

Дотримуйтеся цих основних кроків, щоб захистити очі під час використання макіяжу. Якщо у вас є запитання щодо використання вашої повсякденної косметики або якщо у вас є захворювання очей, що може потребувати особливого догляду, зверніться до свого лікаря-офтальмолога.

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01