лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Бурдига Олена Миколаївна

Вплив сучасних гаджетів на виникнення синдрому сухого ока дуже високий. У наш непростий час, через ковід та згодом через російський тероризм, діти вже третій рік поспіль займаються дистанційним навчанням, а дорослі дистанційною роботою. «Екранний час» користувачів комп’ютерами збільшився на 60-70%.

Напружена робота з комп’ютерами в умовах іонізованого повітря навколо нього, сухого повітря в офісі (особливо за наявності кондиціонера) призводить до підвищеної випаровуваності слізної плівки. Під час уважного розглядання тексту на екрані ми рідше кліпаємо, ніж у звичайному житті. Досліджено, що в нормі звичайного життя людина робить 10-15 кліпальних рухів за 1 хвилину. При роботі з ПК – 5 кліпань. За читанням книжки – 10 кліпань. Під час роботи з комп’ютером і рідкісних кліпань відбувається ранній розрив сльозової плівки, слідом мав би бути кліпальний рух, але його не відбувається, порушується стабільність сльозової плівки та, якщо цей стан триває місяць і більше, розвивається синдром сухого ока.

Оскільки виникненню синдрому сухого ока сприяє багато чинників, в основі лікування насамперед лежить з’ясування причини його виникнення. Залежно від ступеня прояву синдрому сухого ока, рекомендується відповідна терапія.

Для більшості людей з легкими проявами сухості достатньо усунення несприятливих чинників довкілля (наприклад, встановлення в приміщенні зволожувачів/очисників повітря), корекція харчування (рясне пиття), включення до харчового раціону продуктів з високим вмістом вітамінів А та Е, омега-3 жирних кислот (печінка, морква, броколі, морська риба, горіхи, рослинна оливкова олія), необхідне дотримання гігієнічних заходів під час роботи з комп’ютером.

Також може бути рекомендовано закапування препаратів штучної сльози протягом дня. Перевагу віддають безконсервантним формам.

При вираженому синдромі сухого ока ми застосовуємо тимчасове пломбування слізних точок спеціальними пломбами. Ця процедура значною мірою підвищує зволоження ока внаслідок затримки власної сльози на поверхні ока, зменшує запалення, покращує стан рогівки та знімає дискомфорт і почервоніння ока.

Звісно ж, наука не стоїть на місці, вчені перебувають у постійному пошуку нових і більш дієвих методів лікування. Революцію в лікуванні сухого ока зробив метод Інтенсивного Імпульсного Світла IPL (Intense Pulsed Light). Це сучасна методика лікування синдрому сухого ока, демодекозу, дисфункції мейбомієвих залоз і блефаритів. Апарат випромінює високоінтенсивне імпульсне світло певного діапазону (550-650 нм). Це світло поглинається речовинами, що знаходяться в шкірі повік і в залозах (їх називають хроматофори), та, за умови дозованого впливу, перетворюється на тепло, що, своєю чергою, призводить до стимуляції життєдіяльності мейбомієвих залоз і навколишніх тканин.

Як наслідок, розряджається секрет залоз, відбувається їхнє звільнення й очищення, руйнуються бактеріальні клітини та демодекс. Поліпшується якісний склад сльози, зменшується запалення, відновлюється структура слізної плівки. Звертайтеся.

Бажаємо нашим пацієнтам здоров’я та скорішої перемоги України!

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01