лікар-офтальмолог вищої категорії медичного центру «АЙЛАЗ»

Поплавець Олена Володимирівна


Середина нашого ока заповнена речовиною, що називається скловидне тіло. Скловидне тіло зазвичай кріпиться до сітківки в задній частині ока. Заднє відшарування скловидного тіла (далі ЗВСТ) – це відшарування скловидного тіла від сітківки.

Що викликає ЗВСТ?

З віком скловидне тіло змінюється. Воно втрачає вологу, трохи стискається та відходить від сітківки. Скловидне тіло прикріплено до сітківки мільйонами мікроскопічних волокон. Коли достатня кількість цих волокон відривається, скловидне тіло повністю відділяється від сітківки, викликаючи ЗВСТ.

Симптоми ЗВСТ:

  • спалахи світла у периферійному або боковому полі зору;
  • плаваючі мошки або дрібні плями, що рухаються у полі зору;
  • або, рідше, погіршення зору чи темна завіса, яка рухається в полі зору.

Хто ризикує мати цей діагноз?

ЗВСТ, як і зморшки, є нормальною частиною старіння. Зазвичай це відбувається у більшості людей до 70 років. Ось деякі чинники ризику, що можуть привести до більш раннього розвитку ЗВСТ:

  • короткозорість;
  • катаракта;
  • діабет;
  • механічна травма (пошкодження) ока.

Для більшості людей ЗВСТ є доброякісним явищем без симптомів і без втрати зору. Інші можуть бачити багато плаваючих об’єктів. Мошки можуть бути неприємними, але зазвичай стають з часом менш помітними.

У невеликої кількості людей з ЗВСТ можуть виникати проблеми, коли скловидне тіло дуже сильно відтягується від задньої частини ока та захоплює з собою сумісні тканини (наприклад, сітківку).  Це веде до розриву сітківки, що може ускладнитися відшаруванням і втратою зору.

Що робити, аби упередити захворювання?

Більшість людей не знають, що в них ЗВСТ. Але якщо ви раптово помітили багато плаваючих мошок, спалахи світла чи у вас погіршився зір, якомога скоріше зверніться до офтальмолога. Ці симптоми можуть бути проявом ЗВСТ або означати розрив і відшарування сітківки. Не встановлюйте діагноз самостійно. Це може зробити тільки офтальмолог. І якщо вчасно провести необхідне лікування відшарування сітківки (лазеркоагуляція сітківки чи оперативне лікування), то можна зберегти ваш зір.

Отже, не зволікайте, вчасно звертайтеся до офтальмолога та будьте здорові!

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01