Короткозорість у сучасних дітей зустрічається доволі часто. Діти не помічають, як і коли погіршується зір. Вони звикають і думають, що світ саме так і повинен виглядати. Те, що дитина стала погано бачити, часом не помічають навіть батьки.
Дорослим варто приділяти особливу увагу зору дитини, якщо у когось в родині вже є короткозорість. Важливими є своєчасні профілактичні огляди дітей.
Якщо у дитини виявили короткозорість, медики радять не засмучуватися і не боятися корекції зору. Достатньо правильно вибрати лікаря та клініку. Професійсний офтальмолог не тільки оцінить стан дитини, але зробить прогнози щодо розвитку короткозорості у майбутньому, після чого порадить найкращий вид корекції.
Сучасна медицина пропонує нічні контактні лінзи. Принцип дії таких лінз, як і у дорослих. За ніч вони змінюють форму передньої поверхні ока, таким чином, що впродовж наступних діб дитина добре бачить без окулярів або м’яких контактних лінз. Важливо, що нічні лінзи не викликають кисневого голодування очей.
Низка досліджень, що були проведенні в клініках США, Японії та Південної Кореї в 2000-2010 роках, підтверджують дієвість такого варіанту лікування короткозорості.
У дітей, що користуються нічними лінзами, прогресування міопії сповільнюється в 2 рази. Більше того, в 60% випадків короткозорість повністю стабілізується.
Нічна терапія дає дитині шанси зупинити прогресування короткозорості та зберегти зір. Нічні лінзи вимагають індивідуального підбору, що повинен проводитися в сертифікованій клініці й тільки лікарем, який володіє методикою та має спеціальний диплом. Лікарі наполягають, що якість підбору лінз – це основний чинник успішної корекції.
Як і будь-яка методика, ортокератологія вимагає дотримання правил догляду за лінзами та може застосовуватися тільки при відсутності запальних захворювань очей.
Задайте питання лікарю-офтальмологу
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: +38(044) 364 10 01