лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Швиденко Олена Вікторівна

Трансплантація донорської рогівки – основа лікування сліпоти, викликаної її ушкодженнями, але гостра нестача донорської рогівки в усьому світі вимагає розробки інших варіантів лікування.

Новий підхід в офтальмології, що пропонує революційну альтернативу трансплантації рогівки, був розроблений міжнародною групою дослідників і клініцистів у Північній Америці, Європі та Океанії.

Результати цього багатонаціонального проекту опубліковані в журналі Science Advances.

23 мільйони людей в усьому світі страждають односторонньою сліпотою внаслідок втрати прозорості або порушення цілісності рогівки, а 4,9 мільйона людей двосторонньо сліпі, з тієї ж причини.

Трансплантація людської донорської рогівки – основа лікування такої сліпоти ось уже майже 100 років. Але глобальний дефіцит донорського матеріалу залишає зараз 12,7 мільйона пацієнтів у списках очікування. В підсумку лише 1 з 70 пацієнтів проходить лікування. Існують синтетичні аналоги, що доступні тільки в обмеженій кількості офтальмологічних центрах Європи та США.

Причини, що вимагають трансплантації, включають:

  • постійну вразливість, що призводить до утворення рубців;
  • перфорації після інфекції;
  • опіки;
  • аутоімунні захворювання;
  • механічні травми.

Що таке гель LiQD Cornea

LiQD – альтернатива і стандартної трансплантації, і герметикам. Це безклітинна рідка гідрогелева матриця для регенерації рогівки, що містить короткі коллагеноподібні пептиди, кон'юговані з поліетиленгліколем і змішані з фібриногеном для поліпшення адгезії в тканинних дефектах.

Гелеутворення відбувається спонтанно при температурі тіла за 5 хвилин. Вплив світла не потрібен – це особливо корисно, тому що у пацієнтів із запаленням рогівки зазвичай є світлобоязнь.

Цей повністю стабілізований, синтетичний аналог колагену набагато дешевший, ніж людський рекомбінантний колаген. Крім того, він знижує ризик імунного відторгнення, пов'язаного з ксеногенними матеріалами. Синтетичний, біосумісний та адгезивний гідрогель LiQD Cornea наноситься у вигляді рідини. Він швидко прилипає до країв дефекту та утворює гель в тканині рогівки. Після повного гелеутворення LiQD стає матрицею для регенерації рогівки. В результаті необхідність в запечатуванні дефекту герметиком і в подальшій трансплантації відпадає.

Гелеутворення потенційно дозволяє застосовувати його в амбулаторних клініках замість операційних, забезпечуючи максимальну практичність і мінімізуючи витрати на охорону здоров'я.

Пишаємось розвитком офтальмології та прогресом, який дозволить допомагати ще більшій кількості пацієнтів! Завдяки нашим закордонним партнерам і співпраці наших лікарів з американськими колегами ми можемо надавати українським пацієнтам всю актуальну інформацію та забезпечувати всю необхідну допомогу.

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: +38(044) 364 10 01