лікар-офтальмолог вищої категорії медичного центру АЙЛАЗ

Поплавець Олена Володимирівна

Мішки під очима можуть означати різні речі. В'яла шкіра, жирові кишені, пігментація та природне затемнення можуть привести до появи темних кіл, або «мішків під очима». Хоча ці особливості можуть передаватися у спадок і проявлятися в молодості, вони часто погіршуються з віком.

Що викликає мішки під очима?

З віком тканини навколо ока поступово слабшають і провисають. Ця втрата тону шкіри дозволяє жиру переміститися на нижні повіки, через що вони будуть виглядати опухлими та в'ялими. Рідина теж може накопичуватися в цій області й викликати набряк, сприятиме появі припухлості.

Також з віком, через опухлі повіки, можуть з'явитися тіні під очима.

Інші чинники, що сприяють виникненню мішків під очима:

 • недосипання;
 • куріння;
 • алергія;
 • затримка рідини (часто після пробудження або після вживання солоної їжі);
 • спадкова схильність (може передаватися в сім'ях).

Мішки або тіні під очима можуть створювати видимість втоми, але зазвичай це нешкідливо. Однак, якщо набряк в області очей хворобливий, що свербить, червоний або не проходить, зверніться до офтальмолога.

Деякі домашні засоби можуть допомогти зменшити або усунути набряклість мішків під очима. Ось кілька порад:

 • порада 1. Нанесіть прохолодний компрес на очі. Змочіть чисту ганчірку прохолодною водою. Оберніть вологу серветку навколо очей на кілька хвилин, злегка натискаючи. Робіть це, сидячи прямо;
 • порада 2. Переконайтеся, що ви висипаєтеся. Більшість експертів рекомендують спати від семи до дев'яти годин;
 • порада 3. Спіть, злегка піднявши голову. Це допоможе запобігти осідання рідини навколо очей під час сну. Підіпріть узголів'я ліжка на 5-10 см або просто додайте додаткову подушку;
 • порада 4. Намагайтеся не пити рідини перед сном і обмежте споживання солі. Це може допомогти зменшити затримку рідини протягом ночі;
 • порада 5. Постарайтеся зменшити симптоми алергії та уникайте надмірного розтирання повіка. Якщо можна, уникайте того, що викликає у вас алергію. Поговоріть зі своїм лікарем про ліки від алергії.

Також можна використовувати сучасну косметику. Спробуйте консилер для макіяжу, щоб приховати тіні під очима. Уважно дивіться на склад продукту та обирайте якісні засоби.

Терапія шкіри від мішків під очима

Для зменшення набряклості під очима існує ряд процедур для шкіри. До них відносяться лазерне шліфування, хімічний пілінг і наповнювачі. Ці процедури покликані підтягнути шкіру, поліпшити її тон і зменшити появу мішків під очима. Поговоріть зі своїм офтальмологом, якщо хочете дізнатися більше про ці варіанти лікування.

Пластика повік при мішках під очима

Вид хірургії повік, відомий як блефаропластика, може допомогти зменшити мішки під очима, в залежності від їх причини. Під час цієї процедури окулопластичний хірург робить розріз під віями або всередині нижньої повіки. Хірург видаляє або переміщує зайвий жир через розріз, а іноді видаляє зайву шкіру, а потім закриває розрізи крихітними швами.

Блефаропластика не тільки усуває мішки під очима, а й усуває мішкуваті або опухлі верхні повіки.

Темні кола під очима

Тіні – це не те ж саме, що справжні темні кола під очима. Тіні, що відкидаються опухлими повіками, або темні западини під очима з'являються в результаті старіння.

Темні кола під очима з’являються у будь-якої людини, але у літніх людей вони виникають частіше. Через втрату жиру та колагену, а також витончення шкіри, червонувато-сині кровоносні судини під очима стають більш помітними.

Цікаві факти

 • Темні кола під очима часто передаються у спадок (так звана періорбітальна гіперпігментація).
 • У людей з етнічних груп з темнішим відтінком шкіри темні кола під очима зустрічаються частіше.
 • Сінна лихоманка (поліноз) та алергія можуть викликати темні кола під очима.
 • У деяких людей вплив сонця викликає вироблення в організмі більшої кількості меланіну – пігменту, що додає шкірі її колір. Це може привести до появи темних кіл під очима.
 • Допоможуть уникнути темних кіл перебування на сонці, лікування алергії та відмова від куріння. Крім того, використання кремів з гідрохіноном освітлюють ділянки з підвищеною пігментацією.

Якщо вас турбує зовнішній вигляд шкіри під очима, зверніться до офтальмолога. Ми зможемо розібратися в причинах появи «мішка або темного кола» та порекомендувати правильне лікування, якщо це необхідно.

 

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР УСЕ! 

Задайте питання лікарю-офтальмологу 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01