Світлочутливість після операції з приводу видалення катаракти

Після видалення катаракти очікується невелика світлочутливість через сухість в очах. Але якщо ваші очі рефлекторно мружаться або закриваються при потраплянні світла, це може бути сигналом запалення в оці, або іриту.

  • Що допоможе?

Вам можуть допомогти стероїдні краплі, призначені вашим офтальмологом. Іноді вам доведеться носити протисонцеві окуляри протягом кількох місяців, доки ірит не пройде. Найчастіше він виникає через «відміну», коли ви припиняєте приймання протизапальних крапель.

  • Коли слід звернутися до лікаря

Постійна сухість очей і блефарит також можуть викликати хронічну світлочутливість. Іноді є інші причини, що необхідно усунути. Підвищена світлочутливість може бути ознакою інфекції. Якщо у вас таке спостерігається, негайно зверніться до нашого офтальмолога.

Нудота або дезорієнтація після операції з приводу видалення катаракти

Почуття нудоти після операції зазвичай є наслідком внутрішньовенної анестезії. Нерідко нудота зберігається протягом дня чи двох після операції.

  • Що допомагає?

Допоможе рясне пиття та приймання їжі після повернення додому.

  • Коли викликати лікаря

Підвищений тиск в оці, або гіпертензія ока, також може викликати відчуття, що вас нудить. Спеціальні гелі, які використовуються під час операції, можуть тимчасово підвищити тиск в оці. Люди з глаукомою можуть відчувати підвищений тиск в очах. Офтальмологи клініки «АЙЛАЗ» завжди перевіряють очний тиск наступного дня після операції та за потреби запропонують лікування.

Почервоніння ока після операції з приводу видалення катаракти

Червоні чи кров’янисті виділення з очей після операції – дуже поширене явище. Зазвичай це викликано запаленням та/або розривом кровоносної судини, також відомим як субкон’юнктивальний крововилив. Це може призвести до появи страшної на вигляд червоної плями на оці, але зазвичай вона нешкідлива та гоїться сама по собі. Може пройти два-три тижні, перш ніж організм реабсорбує кров і пляма повністю зникне.

  • Коли телефонувати лікарю

Якщо почервоніння ока супроводжується болем, світлочутливістю та/або погіршенням зору, негайно зверніться до офтальмолога клініки «АЙЛАЗ».

Спалахи світла після операції з приводу видалення катаракти

Після видалення катаракти у полі зору можуть з’явитися мушки, маленькі цятки або лінії. Це тіні від невеликих згустків склоподібного гелю, що наповнює око. Вони не є серйозними та зазвичай зникають самостійно.

  • Коли телефонувати лікарю

Але якщо у вас з’являються сплески мушок, ніби хтось розпорошив плями, чи спалахи світла, ніби спрацювала камера, або у боковому зорі з’являється тінь чи шторка, негайно телефонуйте до свого офтальмолога. Це ознаки відшарування сітківки – рідкісного ускладнення після операції з приводу видалення катаракти, що виникає, коли сітківка відривається від задньої стінки ока.

Опущена повіка після операції з приводу видалення катаракти

Опущена повіка (птоз) є досить поширеним явищем після операції на катаракту. Найчастіше воно виникає у людей, чиї повіки набрякають після операції. Ймовірно, його провокує спекулум – інструмент, за допомогою якого хірург відтягує повіки та забезпечує доступ до ока для проведення процедури. Це також може бути наслідком післяопераційного запалення ока. Зазвичай прояви опущеної повіки проходять самостійно протягом шести місяців.

  • Коли слід звернутися до лікаря

Якщо тривалість симптому опущених повік більше 6 місяців, вам може знадобитися хірургічне втручання для його усунення.

Читайте наступну частину

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01