Хірургія катаракти – це безпечна процедура, що покращує зір у переважної більшості людей. Серед українських пацієнтів, яким щороку проводиться операція з приводу катаракти у клініці «АЙЛАЗ», серйозні ускладнення трапляються у виняткових ситуаціях.

Хоча процес відновлення проходить у всіх по-різному, є деякі проблеми, з якими люди зазвичай зіштовхуються протягом декількох днів після операції, поки відбувається процес загоєння очей.

Чи затуманений зір є симптомом операції з приводу видалення катаракти?

Дуже часто протягом кількох днів, а іноді й тижнів після видалення катаракти, зір буває нечітким або розпливчастим. Найчастіше це викликано набряком ока, що виникає внаслідок операції.

У пацієнтів з більшими, щільними та/або твердими катарактами ймовірність запалення вища. У таких пацієнтів може бути розмитість зору або відчуття, що вони знаходяться у парній.

  • Що допомагає?

Вам допоможуть протизапальні краплі для очей, призначені вашим хірургом, що слід приймати за інструкцією. Набряк повинен зменшитися, а зір прояснитися протягом кількох днів чи тижня. Пацієнтам із захворюваннями рогівки, такими як дистрофія Фукса, може знадобитися більше часу – до місяця або більше, щоб позбутися набряку.

  • Коли звертатися до лікаря

Якщо розмитість не минає через тиждень, зверніться до офтальмолога клініки «АЙЛАЗ». Інші причини розмитого зору включають залишкову аномалію рефракції (ваші очі все ще потребують додаткової корекції за допомогою окулярів), сухість ока або помутніння задньої капсули (ПЗК, англ. PCO).

Чому після операції з приводу видалення катаракти виникає відчуття сухості в очах?

Після операції з приводу видалення катаракти майже всі пацієнти відчувають деяку сухість у власних очах. Невелика кількість нервів на поверхні ока перерізається, коли хірург робить розрізи, необхідні для того, щоб дістатися кришталика. Ці нерви є частиною ланцюга зворотного зв’язку, через який око виробляє сльози для зволоження. Зазвичай нерви гояться приблизно за три місяці, але доти ваше око може не відчувати сухості та знижувати вироблення сльози. Якщо у вас була сухість ока до операції, то після неї вона може посилитися. Сухість ока може викликати дискомфорт, світлочутливість та/або нечіткість зору.

  • Що допомагає?

Якщо у вас є легка сухість очей, вам можуть допомогти безрецептурні штучні сльози без консервантів. Обов’язково зачекайте 5-10 хвилин після застосування рецептурних крапель, перш ніж використовувати сльозозамінники.

  • Коли телефонувати лікарю

Якщо штучні сльози не приносять достатнього полегшення, зверніться до свого офтальмолога, який може запропонувати інші засоби для подолання сухості.

Відгук пацієнтки клініки «АЙЛАЗ», яка позбулася катаракти:

Читайте попередню частину

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01