лікар-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Домашенко Марина Валеріївна

Домашенко М.В. - Діти та очі - головне про захист і профілактику

Коли діти займаються спортом, розвагами, рукоділлям чи домашніми справами, важливо, щоб вони знали правила безпеки для очей і використовували захисні окуляри, коли це доречно. На жаль, зараз, коли ми живемо в умовах війни, треба бути обізнаним в усіх питаннях захисту здоров’я при травмах і першої допомоги при них.

Щороку тисячі дітей отримують пошкодження очей або навіть сліпоту внаслідок нещасних випадків вдома, під час ігор або в автомобілі. Понад 90% усіх травм очей можна запобігти, використовуючи відповідні захисні окуляри.

Спорт заслуговує на особливу увагу, адже травми очей досить часто трапляються у дітей і молодих спортсменів.

Запобігання травматизму

  • Діти мають носити спортивні захисні окуляри з полікарбонатними лінзами для пейнтболу, хокею, баскетболу, тенісу, футболу, бейсболу.
  • Всі хімічні речовини та спреї повинні зберігатися у місцях, недоступних для маленьких дітей.
  • Батьки та інші особи, які здійснюють догляд і нагляд за дітьми, повинні практикувати безпечне використання звичайних предметів, що можуть спричинити серйозні травми очей, таких як скріпки, олівці, ножиці, дротяні вішалки для одягу та гумові стрічки.
  • Навчіть своїх дітей бути обережними, захищаючи свій зір за допомогою захисних окулярів, під час потенційно небезпечних робіт на подвір’ї та домашніх ремонтних робіт.
  • Купуйте дітям тільки ті іграшки, що відповідають їхньому віку.
  • Уникайте іграшок зі снарядами, таких як дротики, луки та стріли.
  • Використовуйте захисні огорожі вгорі та внизу сходів. Оббивайте гострі кути. Замикайте всі шафи та шухляди, до яких діти можуть дотягнутися, на замки.
  • Не дозволяйте дітям гратися з гвинтівками, пневматичними рушницями або пістолетами. Вони надзвичайно небезпечні, були перекласифіковані як вогнепальна зброя та вилучені з відділів іграшок. Особливо, якщо у вашій родині є військовий, будьте пильні, щоб його зброя тощо були у надійному місці.
  • Не дозволяйте дітям наближатися до феєрверків. Вони становлять серйозний ризик травмування очей. Під час війни феєрверки не треба використовувати також через гучний звук, а не тільки у цілях безпеки малюків.
  • Коли дуже маленьких дітей (віком до 4 років) кусають собаки, травми очей трапляються приблизно у 15 відсотках випадків. Зазвичай це собака, з яким дитина знайома, та повторний напад того ж собаки може призвести до більш серйозних травм. Рекомендується, щоб будь-якого собаку, який вкусив дитину, було вилучено з дому.
  • У дорозі переконайтеся, що діти належним чином пристебнуті в автокріслах і дитячих автокріслах, а також що сидіння та плечові ремені добре прилягають до тіла. Діти віком до 12 років ніколи не повинні їздити на передньому сидінні. Зберігайте незакріплені предмети в багажнику або на підлозі, оскільки будь-який незакріплений предмет може стати небезпечним під час аварії.

Перша допомога

Офтальмолог, лікар первинної медичної допомоги, шкільна медсестра або дитяча поліклініка повинні оглянути око якомога швидше, навіть якщо травма здається незначною, оскільки серйозна травма не завжди очевидна відразу. Зволікання з медичною допомогою може призвести до погіршення стану пошкоджених ділянок та, як наслідок, до незворотної втрати зору або сліпоти.

Під час звернення за медичною допомогою доглядайте за дитиною таким чином:

  • НЕ торкайтеся, не тріть і не тисніть на око;
  • НЕ намагайтеся витягнути предмет, що застряг в оці. Якщо в око потрапило дрібне сміття, підніміть повіку та попросіть дитину швидко моргнути, щоб перевірити, чи сльози вимили частинку. Якщо ні, закрийте око та зверніться до лікаря;
  • НЕ наносьте мазь або ліки на око;
  • рану від порізу або проколу слід акуратно прикрити;
  • лише у випадку потрапляння хімічних речовин промийте очі великою кількістю води.

Ці правила стосуються не тільки дітей, але і дорослих, що стали жертвою російського нападу, або військових, які потрапили під обстріл. Ми дуже рекомендуємо бути максимально обережними із наданням першої допомоги саме при травмах очей, бо зайві рухи можуть тільки завдати ще більшої шкоди. Будь ласка, будьте обережними! Перемога близько!

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua 

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01