лікарка-офтальмолог медичного центру «АЙЛАЗ»

Баланюк Олександра Олегівна

Якщо вас турбують постійні рецидивуючі гемофтальми (крововиливи всередину ока) та діагностоване тракційне відшарування сітківки, ваш офтальмолог може порекомендувати тип операції під назвою вітректомія.

Вітректомія може допомогти лікарям лікувати кілька різних захворювань очей. Наприклад, вітректомія може бути частиною плану лікування:

  • відшарування сітківки, допомагаючи лікареві усунути будь-які дірки чи розриви сітківки;
  • діабетичної ретинопатії, коли виконується заміна каламутного склоподібного тіла, також можна знайти та усунути зони протікання крові.

Як і будь-яка операція, це лікування має ризики. Поговоріть зі своїм лікарем про ризики та переваги вітректомії.

Що відбувається під час вітректомії?

Під час вітректомії під анестезією хірург зробить дуже маленькі отвори в  склері (стінці ока) та видалить більшу частину склоподібного тіла (гелю) з ока.

Залежно від плану лікування, лікар може також:

  • використовати лазер або кріотерапію, щоб прикріпити чи відновити правильне прилягання сітківки;
  • ввести повітря, газ або силіконову оливу в око, щоб утримати сітківку на місці, в залежності від введеної замість скловидного тіла речовини.

Якщо вам потрібна вітректомія на обох очах, вам проведуть операцію лише на одному оці за раз. Ваш лікар може призначити операцію на другому оці після відновлення першого.

Скільки часу потрібно на відновлення?

Більшість людей повертаються додому в той же день після операції. Вам знадобиться хтось, щоб відвезти вас додому з лікарні.

Ваше око може бути набряклим і червоним протягом кількох тижнів після операції. Поки ваше око заживає, ви можете відчувати біль в очах. У вас може бути погіршений зір, доки з ока не вийде введений газ або рідина (наприклад, силікон). Під час наступних оглядів офтальмолог перевірить ваш зір і переконається, що відновлення проходить як слід.

Після операції буде потрібно:

  • носити пов’язку на оці, як правило, близько доби;
  • використовувати очні краплі, щоб зменшити набряк і запобігти інфекціям;
  • уникати деяких видів діяльності, таких як кермування, інтенсивні фізичні вправи та підіймання важких предметів, поки ваше око одужує;
  • взяти відпустку на роботі – зазвичай від 2 до 4 тижнів. Запитайте свого лікаря, коли безпечно повернутися до роботи, знову почати керувати автомобілем і займатися спортом.

Якщо лікар помістить в око газ, вам буде потрібно:

  • тримати голову в певному положенні від кількох днів до кількох тижнів, щоб зафіксувати бульбашку газу в потрібному місці;
  • уникати польоту в літаку або подорожі на велику висоту, поки газ у вашому оці.

Запитайте свого лікаря, як довго вам потрібно робити ці речі після операції вітректомії.

Згодом ваше око вироблятиме нову рідину, щоб замінити склоподібне тіло, яке було видалено під час операції. Якщо під час операції лікар залив вам силіконову оливу в око, вам може знадобитися наступний етап – операція, щоб видалити оливу. Дізнайтеся більше про лікування сітківки при діабеті.

 

ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ! 

Поставте питання лікарю-офтальмологу

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01