Проблеми із дитячим зором можуть стосуватися різних вікових груп, особливо дітей молодшого віку, яким важко повідомити про свої проблеми із зором. Батькам важливо знати ознаки та симптоми, що можуть свідчити про проблеми із зором у їхньої дитини. Розглянемо деякі з цих ознак.
Ненормальний зовнішній вигляд очей
- Аномальний очний рефлекс. Коли в зіницю потрапляє світло, воно в нормі формує червоний рефлекс. Якщо спостерігається білий рефлекс або лейкокорія, це може вказувати на захворювання очей, включаючи катаракту, ретинобластому та кілька інших причин.
- Нависла повіка, що закриває зіницю. Якщо не контролювати – може призвести до стану під назвою амбліопія. Цей стан, що зазвичай називають «лінивим оком», погіршує зір, оскільки основні причини можуть походити від неправильного розташування очей, неправильної форми очей або різниці в них сили короткозорості та далекозорості.
Аномальна візуальна поведінка
Звертайте увагу на щоденні дії вашої дитини, такі як читання, перегляд телевізора або ігри. Деякі поведінкові ознаки, що можуть вказувати на проблеми із зором, включають:
- частий погляд на предмет з піднятим підборіддям, нахиленою головою набік або поворотом голови набік. Це може свідчити про те, що ваша дитина бачить одним оком або має проблеми з вирівнюванням;
- примружені очі (косоокість), коли очі спрямовані в різні боки або ніби розходяться;
- часткове закриття одного ока чи заплющення ока, аби краще бачити, що може бути ознакою короткозорості;
- хронічне подразнення очей, включаючи часте тертя очей, сльозотечу, чутливість до світла або часте почервоніння очей;
- хиткий рух очей (ністагм) може бути довільним або мимовільним рухом очей, набутим у дитинстві чи пізніше в житті, що може призвести до обмеження або зниження зору;
- малюкам важко складати головоломки чи грати з кубиками, а діти старшого віку мають труднощі з розпізнанням літер або цифр;
- затримка нормального фізичного розвитку, що проявляється, наприклад, у ходьбі, збиранні предметів або відсутності реакції на міміку у немовлят;
- аномальні рухи очей або погляд, що блукає;
- затримка розвитку внаслідок таких вроджених захворювань, як синдром Дауна чи дитячий церебральний параліч;
- діти з порушеннями слуху чи ті, у кого в сімейному анамнезі були високі порушення рефракції, косоокість або «ліниві очі».
Більше про здоровий дитячий зір і профілактику короткозорості дізнайтеся у батьківській енциклопедії здорового зору у дітей.
ВІРИМО У ЗСУ! ПРАЦЮЄМО НА СВОЄМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ!
Поставте питання лікарю-офтальмологу
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Офтальмологічний центр «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua
04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1
Тел.: 0(44) 364 10 01